Woda procesowa – czysta woda dla przemysłu

uzdatnianie wody procesowej

Woda procesowa jest bardzo często podstawowym medium w wielu gałęziach przemysłu, jest surowcem w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym oraz medium wspomagającym w przemyśle ciężkim, energetycznym, rafineryjnym i wielu innych.

W PROBIKO-AQUA dysponujemy ponad 25-letnim doświadczeniem w uzdatnianiu wody dla potrzeb przemysłu. Zrealizowaliśmy setki projektów, gwarantując naszym klientom dostęp do czystego i w pełni bezpiecznego surowca. Sprawdź, co możemy zrobić dla Ciebie.

Lampy UV, ozonowanie wody w przemyśle

Czysta woda w przemyśle spożywczym

Woda znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu spożywczego. Wykorzystuje się ją zarówno jako surowiec, jak i jako wodę do mycia oraz płukania. Nic więc dziwnego, że wymagania, które stawia się przed nią w przemyśle spożywczym, są tak wysokie. Niejednokrotnie przewyższają one standardy stosowane w przypadku wody pitnej. Żeby uzyskać określone parametry wody, wykorzystuje się m.in. ozon i lampy UV.

Ozonowanie wody w przemyśle spożywczym pozwala na jej dezynfekcję oraz na dezynfekcję samej instalacji. Z kolei lampy UV do wody procesowej służą do dezaktywacji mikroorganizmów. Wykorzystuje się je także do destrukcji ozonu lub dechloracji.

Wśród branży spożywczych, które najczęściej stosują ozon lub lampy UV, wymienić można:

  • rozlewnie wód źródlanych i mineralnych,
  • wytwórnie napojów i soków,
  • browary,
  • przemysł mięsny,
  • przemysł mleczarski,
  • przetwórstwo owoców i warzyw,
  • przetwórstwo ryb,
  • produkcja lodów,
  • produkcja musztard, keczupów i sosów.

Powyższa lista, choć rozległa, nie wyczerpuje całego katalogu branż spożywczych, w których wykorzystuje się lampy UV oraz proces ozonowania wody. Oferowane przez nas urządzenia znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymaga się od wody określonych standardów mikrobiologicznych.

Dzięki bogatemu doświadczeniu naszych specjalistów, dostępowi do najnowocześniejszych technologii z zakresu ozonowania wody w przemyśle oraz zastosowaniu specjalistycznych lamp UV do wody procesowej, w PROBIKO-AQUA gwarantujemy uzyskanie wody procesowej o wymaganej jakości. Dobieramy i wdrażamy najlepsze rozwiązania, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby inwestycji oraz obszar zastosowania.

Czysta woda w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym

Woda to jeden z podstawowych surowców, jakie znajdują zastosowanie w produkcji kosmetyków i wielu lekarstw. Z różnych branż przemysłowych, które jej używają, to właśnie przemysł kosmetyczny i farmaceutyczny stawiają wodzie najwyższe wymagania.

Podobnie jak w branży spożywczej, tak i tutaj wykorzystuje się ozon lub lampy UV, aby nadać wodzie określone parametry mikrobiologiczne. W efekcie uzyskuje się wodę superczystą (aqua purificata). Proces jej powstawania jest następujący: w pierwszej kolejności woda jest ozonowana z użyciem ozonatora elektrolitycznego. Ozon powstaje tu bezpośrednio z cząsteczek tlenu znajdujących się w wodzie, unika się w ten sposób dozowania do układu dodatkowego gazu.

Następnie, tuż przed samym procesem produkcyjnym, zaozonowana woda trafia do urządzenia UV, w którym dochodzi do destrukcji ozonu. Tym samym będąca w obiegu woda pozostaje cały czas zdezynfekowana. Jednocześnie sam ozon nie trafia na produkcję. Proces ten jest wykorzystywany w zakładach kosmetycznych i farmaceutycznych na całym świecie, także i w Polsce.

W PROBIKO-AQUA ozonowanie wody w przemyśle opanowaliśmy do perfekcji. Dokładamy wszelkich starań, aby otrzymywany surowiec spełniał wymagane parametry i był w pełni bezpieczny. Dlatego stosujemy systemy wyposażone w najnowocześniejsze lampy UV do wody procesowej.

Naszym klientom dostarczamy kompleksowe rozwiązania z zakresu uzdatniania wody w przemyśle. Zapewniamy im również profesjonalne doradztwo i wsparcie w doborze odpowiednich urządzeń. Wiemy bowiem, jak ważną rolę odgrywa woda procesowa w utrzymaniu odpowiedniej jakości i wyglądu wytwarzanych przez nich produktów.

Copyright reserved for PROBIKO-AQUA 2020. Developed by R5 studio. Polityka prywatności.

Bądźmy w kontakcie!

Probiko-Aqua
ul. Okrężna 20
62-025 Kostrzyn Wlkp.

Zadzwoń:
+48 61 650 95 80
+48 61 650 95 85

Napisz:
info@probiko-aqua.pl

Obserwuj nas