Fachowa dezodoryzacja gazów z Probiko-Aqua

usuwanie zapachów generowanych przez gazy wylotowe

Nasi Klienci mogą liczyć na pomoc w uporaniu się z czynnikami ubocznymi obróbki surowców. Za sprawą nowoczesnych rozwiązań, gwarantujemy usuwanie zapachów generowanych przez gazy wylotowe. Wszystko dzięki realizacji procesu dezodoryzacji.

Firma Probiko-Aqua ma bogate doświadczenie w realizacji procesów uzdatniania i dezynfekcji wody dla użytku wodociągowego i przemysłowego. Zajmujemy się między innymi przygotowywaniem, a także montażem i rozruchem rozmaitych instalacji, wykorzystujących nowoczesne technologie. Każde zlecenie jest przez nas realizowane w oparciu o indywidualne potrzeby oraz wymagania Klienta.

To jednak nie wszystko, ponieważ nasi specjaliści są doświadczeni również w realizacji procesów dezodoryzacji gazów wylotowych. W celu usunięcia zapachów gazów przemysłowych, wykorzystywany jest przez nas ozon. Zastosowane instalacje i techniki pozwalają uzyskać wysoką skuteczność przemysłową, dzięki której możliwe staje się osiągnięcie pożądanych efektów.

Usuwanie zapachów generowanych przez gazy wylotowe

Na czym polega dezodoryzacja gazów?

Emisja gazów wylotowych związana jest z wykorzystaniem technologii obróbki surowców w ramach procesów przemysłowych. Zjawisko to powstaje zarówno w przemyśle ciężkim, jak i spożywczym czy też farmaceutycznym. Do dezodoryzacji stosujemy ozon. Jest to niezwykle silny utleniacz, którego działanie pozwala na całkowite lub znaczące zredukowanie przykrych zapachów w gazach przemysłowych.

Usuwanie zapachów gazów przemysłowych

Kiedy gazy wylotowe powstają najczęściej? Przede wszystkim podczas procesu podgrzewania surowców. Choć gazy, za sprawą rozwiązań technologicznych, są oczyszczane z substancji organicznych i nieorganicznych, nadal mogą emitować przykre, intensywne zapachy. Stanowią one przeszkodę nie tylko dla pracowników, ale również osób mieszkających w najbliższej okolicy fabryki czy też zakładu produkcyjnego.

Usuwanie zapachów gazów przemysłowych możliwe jest za sprawą dezodoryzacji, którą realizujemy poprzez zastosowanie ozonu. Jest to niezwykle silny utleniacz, którego działanie pozwala na całkowite lub znaczące zredukowanie przykrych zapachów.

Probiko-Aqua realizuje proces dezodoryzacji w sposób dostosowany do potrzeb Klienta, a także specyfiki procesów wytwórczych. Z tego też względu, do usuwania zapachów gazów przemysłowych wykorzystujemy:

  • procesy „mokre” – z użyciem płuczki (srubbera),
  • procesy „suche” – w tym przypadku ozon jest dodawany bezpośrednio gazu poddawanego uzdatnianiu.

Metody są przez nas dobierane w zależności od konkretnego gazu generowanego podczas podgrzewania surowców. W celu zastosowania najlepszej metody dezodoryzacji, przeprowadzane są kompleksowe badania pilotowe. Pozwalają one nie tylko wybrać sposób usuwania zapachów, ale również określić dawkę ozonu oraz czas kontaktu.

Z naszego doświadczenia wiemy, że dezodoryzacja gazów to niezwykle skuteczna metoda usuwania przykrych zapachów w procesach wytwórczych. Dzięki fachowemu podejściu do każdego zlecenia, zapewniamy pełną skuteczność działania.

Copyright reserved for PROBIKO-AQUA 2020. Developed by R5 studio. Polityka prywatności.

Bądźmy w kontakcie!

Probiko-Aqua
ul. Okrężna 20
62-025 Kostrzyn Wlkp.

Zadzwoń:
+48 61 650 95 80
+48 61 650 95 85

Napisz:
info@probiko-aqua.pl

Obserwuj nas