Woda basenowa - zadbamy o jakość wody

uzdatnianie wody basenowej

Obiekty basenowe w całej Polsce codziennie są odwiedzane przez setki, a nawet tysiące osób. Poza standardowymi atrakcjami, należy zapewnić im wodę spełniającą określone wymagania. Doborem i montażem instalacji za to odpowiedzialnych zajmuje się firma Probiko-Aqua.

Na rynku działamy już od 25 lat. Przez ten czas zdążyliśmy zrealizować mnóstwo projektów związanych z przygotowaniem urządzeń służących do uzdatniania wody. Zarówno basenowej, jak i pitnej oraz tej do użytku spożywczego czy przemysłowego. Nasze doświadczenie pozwala nam dobrać najlepsze rozwiązania, gwarantujące czystość i bezpieczeństwo mikrobiologiczne wody znajdującej się w nieckach basenowych.

W przypadku wody basenowej zastosowanie znajdują wszystkie trzy technologie, w których aplikowaniu się specjalizujemy. Lampy UV odpowiadają za dezynfekcję oraz redukcję chloramin, chlorowanie zabezpiecza wodę w nieckach basenowych, a ozonowanie poza samą dezynfekcją oddziaływuje także w szerszym spektrum na uzdatnianą wodę.

Woda basenowa - zadbamy o jej proces uzdatniania i dezynfekcji

Dezynfekcja wody basenowej - lampy UV

Nasza oferta zawiera również przygotowanie instalacji do dezynfekcji wody basenowej przy użyciu lamp UV. Skuteczność tej metody wynika z generowania promieniowania z zakresu UVC, które pozwala na skuteczną dezaktywację.

Dezynfekcja przy użyciu lamp UV ceniona jest również ze względu na redukcję chloraminy, efektu ubocznego chlorowania. Oferowane przez nas lampy UV średniociśnieniowe (ale także niskociśnieniowe) redukują w ten sposób przykry zapach, który jest charakterystyczny dla wody chlorowanej, a także zabezpieczają przed podrażnieniami oczu i nosa podczas kąpieli.

O skuteczności redukcji chloramin z użyciem naszych lamp UV świadczą nasze poprzednie realizacje. Na trzech przykładowych obiektach basenowych, na których zamontowane są nasze urządzenia UV, uzyskano odpowiednio następujące efekty redukcji chloru związanego:

  • Obiekt nr 1 - z 3.0 do 0.2 mg/l,
  • Obiekt nr 2 - z 0.7 do 0.12 mg/l oraz
  • Obiekt nr 3 - z 1.2 do 0.3 mg/l.

Chlorowanie wody basenowej – elektrolityczne wytwarzanie podchlorynu sodu

Dezynfekcja UV jest bardzo skuteczna przeciwko wielu bakteriom, pasożytom i wirusom. Jest to jednak metoda fizyczna oddziaływująca w miejscu zastosowania. W przypadku wody basenowej dochodzi cały czas do jej skażenia przez samych kąpiących, z tego powodu niezbędne jest utrzymywanie w wodzie w niecce basenowej odpowiedniego stężenia chloru.

I w tym miejscu doskonale sprawdzają elektrolityczne generatory podchlorynu sodu, pracujące na bazie soli tabletkowanej.

Zalety wytwarzania podchlorynu sodu na miejscu:

  • Identyczna skuteczność dezynfekcji jak dla chloru gazowego – wytwarzany produkt to podchloryn sodu
  • Niegroźny produkt o stężeniu 5% (elektrolizery membranowe)
  • Niezależność od dostawców chemikaliów
  • Środek chemiczny jest wytwarzany na miejscu i jego produkcja dostosowana idealnie do aktualnego zapotrzebowania
  • Magazynowana (najczęściej w większych ilościach) na miejscu jest tylko sól, najczęściej w tabletkach pakowanych w worki

Ozonowanie wody basenowej

Ozon to jeden z najsilniejszych utleniaczy, dlatego jego wykorzystanie pozwala na zdecydowaną redukcję masy organicznej. Ozonowanie wody basenowej przekłada się również na ograniczenie dawki chloru do ilości minimalnych, umożliwiających utrzymanie poziomu chloru w niecce. Efektem tego jest nie tylko poprawa zapachu i smaku wody, ale również zmniejszenie ryzyka podrażnienia oczu i nosa przez kontakt z chlorem (chloraminy).

Specjaliści z Probiko-Aqua nie tylko przygotowują systemy ozonowania wody basenowej, ale również dostosowują dawki ozonu do zalecanych ilości, z uwzględnieniem rodzaju kompleksu (baseny sportowe, obiekty rekreacyjne, brodziki, whirlpoole).

Ozonowanie wody basenowej łączone jest z innymi metodami uzdatniania, takimi jak filtracja, flokulacja, chlorowanie oraz korekta PH. Wszystko dla uzyskania najlepszych efektów oczyszczania wody w basenach.

Chlorowanie, filtracja piaskiem i węglem aktywnym, ozonowanie oraz dezynfekcja przy pomocy lamp UV to podstawowe metody uzdatniania wody basenowej. Specjaliści z Probiko-Aqua gwarantują ich dobór pod kątem specyfiki kompleksu basenowego, a także indywidualnych wymagań oraz potrzeb Klientów.

Copyright reserved for PROBIKO-AQUA 2020. Developed by R5 studio. Polityka prywatności.

Bądźmy w kontakcie!

Probiko-Aqua
ul. Okrężna 20
62-025 Kostrzyn Wlkp.

Zadzwoń:
+48 61 650 95 80
+48 61 650 95 85

Napisz:
info@probiko-aqua.pl

Obserwuj nas