Mieszacze statyczne

Mieszacze statyczne Statiflo

W wielu procesach dozowania (m.in. środków chemicznych) bardzo ważną rolę odgrywa wymieszanie dozowanych mediów z głównym strumieniem. Ma ono duże znaczenie dla prawidłowości zachodzących procesów oraz stopnia nasycenia, a także wpływa na ilość zużywanych środków. Z zadaniem tym doskonale poradzą sobie mieszacze statyczne.

Mieszacze statyczne Statiflo znajdują zastosowanie w szerokim spektrum procesów technologicznych, takich jak m.in. mieszanie, dozowanie, dyspersja emulsji czy też laminarna wymiana ciepła. Z powodzeniem mieszacze statyczne stosuje się w dystrybucji ozonu w instalacjach ozonowania. Dlaczego warto je używać?

Wysoko wydajne mieszacze statyczne

Mieszacze statyczne Statiflo – najważniejsze atuty

Wykorzystywane przez PROBIKO-AQUA mieszacze statyczne Statiflo – zarówno rurowe, jak i kanałowe – przynoszą wiele korzyści. To zaawansowane urządzenia wysokiej jakości, które pozwalają spełnić techniczne i finansowe oczekiwania klientów. Jakie są ich atuty?

 1. Wysoka wydajność mieszania

Mieszacze statyczne Statiflo to starannie zaprojektowane urządzenia, które uznawane są za najbardziej wydajne konstrukcje na rynku. Przekonują o tym niezależne testy pod względem najwyższego stopnia mieszania w najkrótszym czasie i przy najniższym zużyciu energii (spadek ciśnienia).

 1. Oszczędność środków chemicznych

Dzięki efektywnemu mieszaniu i wysokiej jakości mieszaniny wykorzystanie mieszaczy statycznych Statiflo pozwala ograniczyć zużycie dozowanych środków chemicznych. To zasługa eliminacji konieczności przedawkowywania preparatów w celu skompensowania nieodpowiedniego mieszania.

 1. Niskie zużycie energii

Konsekwencją wysoko wydajnego mieszania jest niskie zużycie energii oraz mały spadek ciśnienia w rurociągach lub oporów przepływu w kanałach. Co więcej, mieszacze statyczne Statiflo można montować w działających instalacjach, i to bez konieczności zwiększania wydajności istniejących pomp. W większości przypadków mogą być one instalowane także w systemach z przepływem grawitacyjnym.

 1. Bezobsługowa praca

To zasługa braku części ruchomych. Jest to podstawowy czynnik odróżniający mieszacze statyczne Statiflo od mieszaczy dynamicznych.

 1. Brak konieczności stosowania bezpośredniej siły napędowej

W przypadku mieszaczy statycznych Statiflo stosowanych przez PROBIKO-AQUA energia potrzebna do mieszania jest efektywnie pobierana w miarę spadku ciśnienia cieczy, która przepływa przez elementy. Nie ma więc konieczności stosowania jakichkolwiek silników elektrycznych.

 1. Brak konieczności stosowania zbiorników

W przeważającej liczbie przypadków większość celów mieszania można osiągnąć inline w rurach lub w kanałach bez dodatkowych wymagań dotyczących zbiorników.

 1. Łatwość instalacji

Żeby zamontować mieszacze statyczne Statiflo, nie są wymagana żadne specjalistyczne umiejętności, oczywiście poza inżynierskimi umiejętnościami w zakresie montażu rurociągów.

 1. Minimalne zapotrzebowanie na miejsce

Dzięki kompaktowym rozmiarom i wysokiej wydajności mieszacze statyczne Statiflo mogą być instalowane nawet w najbardziej ograniczonej przestrzeni.

 1. Całkowicie zamknięta konstrukcja w przypadku systemów rurowych

Mieszacze statyczne Statiflo przeznaczone do systemów rurowych wyposażone są w całkowicie zamkniętą konstrukcję. Dzięki temu nie wymagają żadnych uszczelnień. Eliminują również ryzyko zanieczyszczenia zarówno systemu, jak i środowiska zewnętrznego.

 1. Szeroka dostępność opcjonalnych punktów poboru próbek z wtryskiwaczy

Dzięki niewielkiej odległości (i czasowi) pomiędzy wtryskiwaczami zintegrowanymi a punktami poboru próbek mieszacze statyczne Statiflo zapewniają precyzyjną kontrolę procesu z minimalnym opóźnieniem. Elementy te są szeroko dostępne na rynku.

 1. Duże zróżnicowanie produktowe

Mieszacze statyczne Statiflo są dostępne we wszystkich standardowych rozmiarach rur, a w przypadku wersji z otwartym kanałem – w każdym rozmiarze bez górnej granicy. Do ich produkcji używa się różnych materiałów konstrukcyjnych.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, że każdy mieszacz statyczny Statiflo oferowany przez PROBIKO-AQUA zaprojektowany jest w taki sposób, aby spełnić specyficzne wymagania każdego z możliwych zastosowań. Dzięki temu każdy klient na pewno znajdzie w naszej ofercie rozwiązanie, które sprosta jego potrzebom.

Copyright reserved for PROBIKO-AQUA 2020. Developed by R5 studio. Polityka prywatności.

Bądźmy w kontakcie!

Probiko-Aqua
ul. Okrężna 20
62-025 Kostrzyn Wlkp.

Zadzwoń:
+48 61 650 95 80
+48 61 650 95 85

Napisz:
info@probiko-aqua.pl

Obserwuj nas