Jesteśmy PROBIKO-AQUA

Na rynku działamy od 2008 roku. Uzdatnianie wody to dziedzina, którą opanowaliśmy do perfekcji. Realizujemy projekty m.in. dla przedsiębiorstw wodociągowych, indywidualnych odbiorców oraz przemysłu spożywczego, kosmetycznego i farmaceutycznego. Bogate doświadczenie sprawia, że dostarczamy systemy uzdatniania wody nie tylko spełniające najwyższe standardy jakości, ale również pozwalające w pełni zaspokoić potrzeby i oczekiwania naszych klientów.

To właśnie MY dostarczyliśmy na polski rynek największe urządzenie do dezynfekcji wody promieniami UV, które osiąga wydajność 5500 m 3 /h. Na tym jednak nie poprzestajemy. Stale się rozwijamy i pogłębiamy naszą wiedzę z zakresu uzdatniania wody, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie.

Zaufaj doświadczeniu i zapomnij o konkurencji.

5500 m3/h

przepływ największego urządzenia UV, które zamontowaliśmy

1904

liczba kontrahentów od początku działalności

882

ilość dostarczonych urządzeń

30 kg/h

wydajność największego ozonatora, który montowaliśmy

3

liczba ekspresów do kawy, które nas napędzają

Nasze biuro

Nasza siedziba mieści się w Kostrzynie Wielkopolskim. Odbywamy tu spotkania i pracujemy dla Twojej inwestycji. Ale nasze biuro to też Twoja siedziba, dojeżdżamy, przyjeżdżamy, spotkasz nas na targach i konferencjach. Lokalizacja inwestycji nie jest dla nas żadną przeszkodą, obsługujemy inwestorów na terenie całego kraju.

PROBIKO-AQUA to ludzie w niej pracujący

Najważniejsze działy i ich szefowie:

Historia firmy

2008
Zarejestrowanie w Polsce podmiotu AQUAFIDES sp. z o.o. jako jednej z firm szwajcarskiej grupy AQUAFIDES
2010
Zmiana nazwy i stosunków właścicielskich, nowa nazwa to PROBIKO-AQUA sp. z o.o., wykupienie szwajcarskiego udziałowca spółki
2010
Dostawa pierwszego dużego systemu drenaży filtracyjnych TETRA
Dostawa pierwszego dużego systemu dezynfekcji wody promieniami UV na 1500m3/h
2011
Realizacja dostaw systemów dezynfekcji wody promieniami UV (14 urządzeń) oraz linii wytwarzania podchlorynu sodu metodą elektrolityczną w największym Aquaparku w Polsce
2012
Rozpoczęcie produkcji niskociśnieniowych urządzeń UV serii PROTEC
2014
Realizacja największego w Polsce projektu dezynfekcji wody promieniami UV.
Wydajność największego urządzenia 5500 m3/h, wydajność łączna trzech zainstalowanych na stacji urządzeń 8.600 m3/h
2017
Rozpoczęcie produkcji średniociśnieniowych urządzeń UV serii PROTEC MP.
Uzbrojenie obu rodzajów urządzeń UV w automatyczne systemy czyszczące oraz układy regulacji mocy
2018
Wykonanie pod klucz kompletnej instalacji oczyszczania wody metodą Ultrafiltracji o wydajności 50 m3/h
2019
Przeprowadzka do nowo wybudowanej siedziby w Kostrzynie k. Poznania
2019
Realizacja projektu, dostawy, montażu (pod klucz) ozonowni o wydajności do 30 kg/h

Nasze doświadczenia i czym się tak właściwie zajmujemy

W większości zaczynaliśmy jako pracownicy polskiego oddziału niemieckiego przedsiębiorstwa zajmującego się uzdatnianiem wody. Początki tej działalności datują się na połowę lat 90-tych.

Zaczynaliśmy od technologii UV oraz ozonowania. W latach dwutysięcznych doszły do tego technologie membranowe. Przenosiliśmy produkcję membran z Wielkiej Brytanii do Polski, a potem byliśmy odpowiedzialni za ich produkcję. Także wówczas zapoznaliśmy się z technologią drenaży w filtrach otwartych.

Od roku 2008 funkcjonujemy jako niezależne prywatne polskie przedsiębiorstwo. I w naszej pracy wykorzystujemy wszystkie wcześniejsze, ale także obecne doświadczenia.

Dostarczyliśmy, zamontowaliśmy i uruchomiliśmy największą w Polsce instalację do dezynfekcji wody pitnej promieniami UV. Instalacja ta składa się z 3 urządzeń UV, które łącznie dezynfekują do 8.600 m3/h, a największe z nich odpowiedzialne jest za przepływ 5.500 m3/h

Produkowaliśmy urządzenia UV na zlecenie jednego z największych na świecie producentów urządzeń UV. Od lat produkujemy własne urządzenia i to zarówno nisko- jak średniociśnieniowe. W tym także urządzenia z systemami czyszczącymi i regulacją mocy.

Od lat jesteśmy też dostawcą komponentów do budowy urządzeń UV pod inną marką. Głównie na rynki zachodniej Europy, w tym zakresie liczba wyprodukowanych z naszym udziałem urządzeń UV wynosi kilka tysięcy.

Projektujemy, dostarczamy i montujemy kompletne instalacje ozonowania, z czego największa w ostatnim czasie to instalacja ozonowania o wydajności do 30 kg ozonu/h. Jest to największa tego typu instalacja ozonowa wykonana w Polsce w XXI wieku.

W wielu zakładach wodociągowych zainstalowaliśmy drenaże filtracyjne filtrów otwartych - bloki drenażowe TETRA® i to zarówno w wersji z nakładką ze spieku, jak i ze stali szlachetnej. Pracują bezproblemowo już od wielu lat.

Wykonaliśmy także nowe i zmodernizowaliśmy istniejące stacje chlorowania oparte o generatory dwutlenku chloru bądź podchlorynu sodu wytwarzanego elektrolitycznie.

Copyright reserved for PROBIKO-AQUA 2020. Developed by R5 studio. Polityka prywatności.

Bądźmy w kontakcie!

Probiko-Aqua
ul. Okrężna 20
62-025 Kostrzyn Wlkp.

Zadzwoń:
+48 61 650 95 80
+48 61 650 95 85

Napisz:
info@probiko-aqua.pl

Obserwuj nas