Lampa uv do wody

Czysta woda podstawą w przemyśle spożywczym

Nie ulega wątpliwości, że nie tylko woda pitna, ale również ta wykorzystywana w przemyśle spożywczym nie może być skażona mikroorganizmami chorobotwórczymi. Wynika to z faktu, że woda jest najważniejszym i głównym składnikiem wielu produktów spożywczych. Oznacza to, że jej słaba jakość miałaby z pewnością negatywny wpływ na jakość tych produktów i w konsekwencji na nasze zdrowie i życie.

Dezynfekcja wody za pomocą lamp

Jednym z najlepszych sposobów dezynfekcji wody jest jej naświetlanie światłem ultrafioletowym. Jest to metoda nie tylko skuteczna, ale również bardzo bezpieczna, ponieważ nie wprowadza żadnych środków chemicznych, a co za tym idzie nie wpływa na zmianę smaku czy zapachu wody. Dezynfekcja za pomocą lampy uv do wody polega na jej naświetleniu ultrafioletem wody przez co usuwamy z niej niepożądane bakterie. Lampy uv do oczek wodnych cieszą się szczególnym zainteresowaniem klientów. Mechanizm oczyszczania za pomocą lampy uv do wody jest prosty i sprowadza się de facto do zainstalowanie lampy do wody na przepływie.

Lampa uv do wody i jej przeznaczenie

Podsumowując ten artykuł chcieliśmy zwrócić uwagę na szereg zalet jakie posiada lampa uv do wody. Oprócz wspomnianego już bezpieczeństwa mikrobiologicznego, produkt działa w trybie ciągłym nie powodując przy tym żadnych skutków ubocznych w postaci nieprzyjemnego zapachu czy smaku. Nie mamy tutaj żadnej substancji chemicznej, która jest wprowadzana do obiegu w środowisku – nie ma więc mowy o narażeniu zdrowia ludzi. Cena lamp uv do wody jest przystępna, a ich spektrum zastosowania jest bardzo szerokie, ponieważ obejmuje każde miejsce, gdzie powinny obowiązywać wysokie standardy czystości. Mamy tutaj na myśli wodociągi, przemysł spożywczy gospodarstwa domowe, oczka i zbiorniki wodne, hodowle ryb, punkty z gastronomią, ale także laboratoria i gabinety medyczne.
lampa uv do wody