Drenaże

Drenaż typu TETRA® LP oferowany przez Severn Trent Services stanowi sprawdzony element konstrukcji drenażu dla otwartych filtrów pospiesznych: piaskowych, z węglem aktywnym, multimedialnych. Zapewnia doskonałe rozprowadzanie zarówno powietrza, jak i wody, oddzielnie lub równocześnie. System ten od lat stosuje się w USA; jest zatwierdzony przez NSF61 i ma odpowiednią certyfikację do stosowania.

Doświadczenie w tej dziedzinie pozwala konstruować nowoczesne nowe filtry, jak i modernizować filtry istniejące.

  • Doskonałe rozprowadzenie powietrza/wody prowadzi do skuteczniejszego płukania złoża i zmniejsza koszty eksploatacyjne filtra.
  • Lekka konstrukcja zmniejsza koszt instalacji. 
  • Długi okres pracy bez potrzeby konserwacji.
  • Niższy profil – pozwala na modernizację istniejących płytkich filtrów z możliwością płukania powietrzem/wodą i/lub na zastosowanie wyższej warstwy złoż.
  • Szeroki profil – potrzeba mniej bloków do pokrycia dna komory filtra, mniej połączeń, mniej zaprawy.
Drenaż 2 Drenaż z opisem

Profil drenażu pozwala uzyskać płytszy filtr lub większą głębokość warstwy aktywnej. Ponadto powierzchnia kanału zasilającego bloku jest większa niż w innego typu blokach, dzięki czemu rozprowadzanie wody jest znakomite przy większych długościach – do 10 m. 

Oprócz tego szerszy blok wymaga mniej czasu na instalację i mniej zaprawy w porównaniu do innych bloków. Konstrukcja drenaży blokowych z podwójnym kanałem nadaje się zarówno do modernizacji starych instalacji, jak i do budowy nowych.